افسر

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
آخرین نظرات
نویسندگان

۲ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

۱۳۹۳/۰۵/۰۷

تلخیص بیانات در دیدار مسئولان و سفراى کشورهاى اسلامى

بسم‌الله‌‌الرّحمن‌الرّحیم‌
عید فطر عید امت واحده است :اَلَّذى جَعَلتَهُ لِلمُسلِمینَ عیدا؛ معناى این، نگاه امت‌سازِ اسلام است. تعالیم اسلامى را که انسان مشاهده میکند، تلاش براى ایجاد امت واحده محسوس است. امت اسلامى متفرق است، نه به‌معناى تفرق نحله‌هاى مسلمان که این طبیعى است، منافاتى هم با تشکیل امت واحده ندارد.

آنچه مسلمانان را جدا کرده است، انگیزه‌هاى قدرت‌طلبانه است؛ کشورهاى مسلمان میتوانند از این انگیزه‌ها عبور کنند. این برعهده‌ى نخبگان سیاسى و دارندگان مناصب حکومتى است. اگر این بشود، قدرتى به‌وجود خواهد آمد که از همه‌ى قدرتها  فراتر خواهد بود؛ که خواهد توانست از حقوق یک و نیم میلیارد مسلمان دفاع کند.

چرا متجاوزان به صِرف اینکه دستشان به سلاح میرسد، به خودشان حق میدهند به یک کشور اسلامى تجاوز کنند. دیدید تظاهرات را در کشورهاى غربى؛ این به اندازه‌اى است که سانسورهاى پنهان اجازه میدهد. حقیقت تلخ‌تر است؛ درعین‌حال چطور مردمى را که از اسلام بهره‌اى ندارند تکان میدهد.

اما دنیاى اسلام، این توان را ندارد که در مقابل این تجاوز عکس‌العمل نشان بدهد. قدرتهاى مستکبر هم که از حضور صهیونیسم در قلب خاورمیانه راضى‌اند و مقاصدى را از این راه دنبال میکنند، نه فقط حمایت از مظلوم نمیکنند، بلکه از ظالم حمایت میکنند. وظیفه‌ى دنیاى اسلام است که کارى بکند.

بفهمانید به دشمنان که دنیاى اسلام در مقابل سبعیت آرام نمى‌نشیند. ما با اختلاف‌نظرهایى که ممکن است با دولتهاى اسلامى در زمینه‌هاى گوناگون داشته باشیم، باید در این امر از آن ها صرف‌نظر کنند. امروز غزه، مسئله‌ى اول دنیاى اسلام است. این [است] که پیغمبر فرمود: مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمین فَلَیسَ بِمُسلِم. مردم، دولتها بالخصوص، بایستى به فکر بیفتند. دو کار انجام بگیرد: یک کار کمک به مظلوم به معناى فراهم کردن امکانات حیاتى آنها است. آنها به غذا، دارو، بیمارستان، آب، برق، بازسازى احتیاج دارند. به سلاح هم احتیاج دارند؛ دشمن میخواهد دست اینها را از سلاح خالى کند، تا هروقت اراده کرد حمله کند.

وظیفه‌ى دوم، مقابله با کسانى است که این ظلم از آنها سر میزند؛ انسان حیرت میکند از بى‌شرمىِ اینها، که براى کشتن مردم غیر نظامى استدلال ارائه میدهند! فقط اینها نیستند، هرکسى حمایت میکند، اعم از مسئولین کشورهاى مستکبر، یا مجامع عمومى مثل سازمان ملل، با سکوت، یا با حرفهاى غیر منصفانه‌، شریک جرم است. دنیاى اسلام موظفند با اینها معارضه کنند؛ و اگر میتوانند برخورد اقتصادى بکنند، برخورد سیاسى بکنند.

ملت ایران در این میدانها با عزم راسخ مى‌ایستد. در قبال این تجاوز دچار رودربایستى نمیشود. جمعه‌ى آخر رمضان، ملت ایران صداى بلند خود را به گوش دنیا رساندند. این واجبى بود که ملت ایران از عهده‌اش برآمد؛ هر کار دیگرى هم لازم باشد، این ملت ملتِ مستحکم است. ان‌شاءالله‌ آرمانهاى این ملت و آرمانهاى امت اسلامى محقق خواهد شد.

والسّلام علیکم و رحمةالله‌ و برکاته

گذشت و می گذرد فرصتی اگر مانده

بگو که می شنوم صحبتی اگر مانده

بگو -به حرمت عهدی که بسته ایم قسم-

که مانده ای سر آن، حرمتی اگر مانده

شبیه غربت آن شب که پیش هم بودیم

دوباره نیز بیا قربتی اگر مانده

همیشه در پی هرکس به هر کجا رفتی 

به خود بیا و به من، غیرتی اگر مانده

بگو اگرچه نگاهت نگفته هم گویاست

بگو که می شنوم صحبتی اگر مانده